Čo je to zámková dlažba?

Pokládka zámkovej dlažbyZámková dlažba je názov pre prefabrikované dlažobné kocky, ktoré sa ukladajú do seba tak, aby vytvárali ucelenú plochu. Zámková dlažba je ideálna spevnená plocha – riešenie pre chodníky okolo rodinných domov, bázénov, hotelov, kancelárskych budov a ďalších verejných priestorov.

Kombináciou rôznych tvarov a optických efektov vnikajú krásne obrazce, elegantné vzory a štýly, ktoré nehnuteľnosti dotvárajú celkový dojem. Dlažobné kocky sa vyrábajú prefabrikáciou zo špeciálne namiešaného a „upečeného“ betónu.

Praktické výhody zámkovej dlažby

Nechať si položiť zámkovú dlažbu na terasu za domom, okolo bazénu, na chodník za domom má množstvo praktických dôvodov. Najväčšia užitočnosť je, že v prípade nevyhnutnosti pokládky dodatočných inžinierskych sietí (káblov internetového pripojenia) nie je potrebné rozbíjať žiadny betón alebo asfalt. Zámkovú dlažbu je možné jednoducho rozobrať, urobiť čo treba a následne opätovne zložiť:

  • Jej údržba nevyžaduje žiadne komplikované a technické úkony
  • Možnosť spätného rozobratia pri dodatočnej pokládke inžinierskych sietí
  • Odolné voči vplyvom počasia (mrazu i slnku)
  • Odolné voči mechanickým (obrus) a chemickým (posypová soľ) vplyvom
  • Po dlažbe je možné jazdiť autom

Krásna dlažba ako zo zámku

Zámková dlažba má nielen praktické, ale v prvom rade veľmi estetické riešenie okolia rodinného domu.  Povrch okolo domu či bazénu vďaka pokládke dlažby dostane vysokú eleganciu, chodník v záhradke oku lahodiacu príťažlivosť. Nemusíte chodiť do letného altánku po blate. Chodník zo zámkovej dlažby napríklad v štýle prírodného kameňa krásne dotvorí celkový dojem z vášho dvora a celý priestor funkčne zosúladí.

Zo zámkovej dlažby sa dajú vytvárať elegantné prvky okolia domu, sídla spoločnosti či parkoviska pred hotelom ako sú napríklad schodíky od vstupnej brány k hlavnému vchodu nehnuteľnosti. Tu je zopár fotografií prevedení takejto úpravy okolia:

Kontaktujte KVASNA-EXTERIÉR-STAVO a my vám vypracujeme bezplatnú cenovú ponuku

Pre koncového zákazníka zabezpečuje predaj zámkovej dlažby za príťažlivú cenu KVASNA-EXTERIÉR-STAVO s.r.o. Zabezpečujeme aj profesionálnu pokládku dlažby so zárukou. Pracovné skúsenosti, ktoré zbierame od roku 1996. Zámková dlažba je v strednej Európe ideálne pokrytie plôch okolo nehnuteľností. Kontaktujte KVASNA-EXTERIÉR-STAVO s.r.o. ešte dnes a získajte oku lahodiace chodníky okolo vášho rodinného domu, ktoré sú jednoduché na údržbu.

Kontaktný formulár